Na rozeznanie przed zakupami

Jeśli rozważamy zakup domu lub mieszkania w nieznanej nam okolicy, zadbajmy, by odwiedzić ją kilka razy w różnych dniach i porach.

 • Zastanówmy się, czy spełnia nasze oczekiwania. Czy jest tak cicha lub przeciwnie, żywa, jakbyśmy chcieli?
 • Jak się w niej czujemy?
 • Co czujemy na myśl o dojeżdżaniu do nowego domu z (nowej) pracy?
  Postarajmy się sprawdzić, czy w strategicznych punktach na drodze dojazdu do pracy i z powrotem nie pojawiają się korki, które utrudniają nam sprawne przemieszczanie się.
 • Odwiedźmy budowę danej inwestycji i także sprawdźmy, jak się w niej czujemy. Pomyślmy, co o tym decyduje. Może dojazd, wykorzystanie przestrzeni na działce, lokalizacja względem stron świata czy odległość od sąsiadów.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Kluczową decyzją jest zawsze wybór lokalizacji nowej inwestycji. Warto spojrzeć na kontekst, w którym znajduje się działka, na której stanie nowy dom lub blok:

 • Zweryfikujmy, na ile bezpieczna jest okolica. I dlaczego (nie). Co sąsiaduje z działką? Czy są to domki, bloki czy firmy, zakłady produkcyjne, energetyczne lub inne? Kto będzie naszym bezpośrednim sąsiadem?
 • Sprawdźmy plany zagospodarowania przestrzennego, by zorientować się, co ma powstać w przyszłości w okolicy naszego nowego mieszkania/domu (np. przydatne punkty usługowe czy droga szybkiego ruchu).
 • Zorientujmy się, jaki jest ruch samochodowy i czy może się zmienić (bo np. na sąsiedniej działce deweloper buduje wieloetapową inwestycję). Czy będziemy mieli gdzie parkować?
 • Czy nasze dzieci pójdą do pobliskiej szkoły chodnikiem czy poboczem? Czy okolica jest dobrze oświetlona nocą?
 • Sprawdźmy na mapie i samochodem, jak wyglądają drogi dojazdowe z ważnych dla nas miejsc (np. pracy, domu dziadków, szkoły dzieci, itd.). Na ile wygodnie i punktualnie działa komunikacja publiczna? Ile czasu spędzimy w samochodzie, pociągu czy metrze.

Przeczytaj też:

Ostrzegamy: komunikat w sprawie podmiotów podszywających się pod firmę Home Premium  >

Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy, iż bliżej nieokreślony podmiot podszywa się pod naszą firmę. Wykonuje on połączenia telefoniczne do nieznanych nam osób, oferując swoje produkty i usługi. Jednocześnie wskazuje naszą firmę – Home Premium – jako źródło pozyskania danych osobowych. Niniejszym informujemy, iż nie wykonujemy takich telefonów oraz nie przekazujemy żadnych danych osobowych firmom marketingowym.

Nasza firma kontaktuje się wyłącznie z klientami, którzy wyrazili na to zgodę. Kontakt z naszej strony przeważnie dotyczy zawarcia umowy lub przedstawienia oferty kupna nieruchomości. Nie prowadzimy nielegalnych i nieetycznych działań marketingowych.

Ponadto w naszej firmie został powołany Inspektor Ochrony Danych – Pan Maciej Kasperowicz (iod@homepremium.pl), który udzieli wszelkich odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania danych osobowych przez naszą firmę.

Z poważaniem,
Zespół Home Premium