Na rozeznanie przed zakupami

Jeśli rozważamy zakup domu lub mieszkania w nieznanej nam okolicy, zadbajmy, by odwiedzić ją w różnych dniach i porach.

 • Zastanówmy się, czy spełnia nasze oczekiwania. Czy jest tak cicha lub przeciwnie, żywa, jakbyśmy chcieli?
 • Jak się w niej czujemy?
 • Co czujemy na myśl o dojeżdżaniu do nowego domu z (nowej) pracy?
  Postarajmy się sprawdzić, czy w strategicznych punktach na drodze dojazdu do pracy i z powrotem nie pojawiają się korki, które utrudniają nam sprawne przemieszczanie się.
 • Odwiedźmy budowę danej inwestycji i także sprawdźmy, jak się w niej czujemy. Pomyślmy, co o tym decyduje. Może dojazd, wykorzystanie przestrzeni na działce, lokalizacja względem stron świata czy odległość od sąsiadów.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Kluczową decyzją jest zawsze wybór lokalizacji nowej inwestycji. Warto spojrzeć na kontekst, w którym znajduje się działka, na której stanie nowy dom lub blok:

 • Zweryfikujmy, na ile bezpieczna jest okolica. I dlaczego (nie). Co sąsiaduje z działką? Czy są to domki, bloki czy firmy, zakłady produkcyjne, energetyczne lub inne? Kto będzie naszym bezpośrednim sąsiadem?
 • Sprawdźmy plany zagospodarowania przestrzennego, by zorientować się, co ma powstać w przyszłości w okolicy naszego nowego mieszkania/domu (np. przydatne punkty usługowe czy droga szybkiego ruchu).
 • Zorientujmy się, jaki jest ruch samochodowy i czy może się zmienić (bo np. na sąsiedniej działce deweloper buduje wieloetapową inwestycję). Czy będziemy mieli gdzie parkować?
 • Czy nasze dzieci pójdą do pobliskiej szkoły chodnikiem czy poboczem? Czy okolica jest dobrze oświetlona nocą?
 • Sprawdźmy na mapie i samochodem, jak wyglądają drogi dojazdowe z ważnych dla nas miejsc (np. pracy, domu dziadków, szkoły dzieci, itd.). Na ile wygodnie i punktualnie działa komunikacja publiczna? Ile czasu spędzimy w samochodzie, pociągu czy metrze.

Przeczytaj też:

Metr (kwadratowy) metrowi nie równy

Metr (kwadratowy) metrowi nie równy

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania Jednym z takich ułatwień jest pojęcie “ceny za metr kwadratowy”, stosowane często w ogłoszeniach i reklamach. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą dzięki niemu szybko ocenić, czy w ogóle stać je na zakupy w danym...

czytaj dalej
Misja specjalna: nowy dom

Misja specjalna: nowy dom

Nie taki diabeł straszny Oferta nowej pracy na drugim końcu miasta? Nowy członek rodziny? Takie nowiny mogą przyprawić o zawrót głowy. Podobnie jak myśl o nowym domu. Zwykle potrzeba nowego domu stopniowo dojrzewa w nas stopniowo. Na przykład, gdy coraz bardziej...

czytaj dalej

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów, nasze biuro działa w trybie zdalnym do dnia 13.04.2020 r.
Dalej funkcjonujemy w tych samych godzinach, jednak wszelkie sprawy uzgadniamy telefonicznie lub poprzez spotkania online.

Zapraszamy do kontaktu: tel. 666 666 109 lub mail: sprzedaz@homepremium.pl oraz zalecamy stosowanie się do wytycznych epidemiologicznych.