Infrastruktura wokół domu ma znaczenie

Zorientujmy się, jak poważnie podszedł do niej deweloper. Czy zapewnił na przykład:

  • Dodatkowe zabezpieczenia osiedla, np. bramę wjazdową ze szlabanem,
  • Wygodną drogę wewnętrzną dla osiedla, którą swobodnie wyjedziemy rano do pracy,
  • Dostęp do koszy na śmieci,
  • Zagospodarowanie przestrzeni wspólnych, takich jak plac zabaw dla dzieci.

Rozmiar działki nie tylko na papierze

Jeśli chcemy zamienić mieszkanie w bloku na dom z (nawet niewielkim) ogródkiem, przyjrzyjmy się, jaka będzie realna powierzchnia ogrodu. Czy będziemy go musieli poświęcić na parkowanie samochodu? A także, czy będziemy mogli z ogrodu komfortowo korzystać, bez słuchania rozmów sąsiadów.

Ulokowanie domu lub mieszkania względem stron świata

Które decyduje o tym, jak jasne będą jego pomieszczenia w ciągu dnia.

Odpowiednie oświetlenie mieszkania w dzień wpływa pozytywnie na poziom naszej energii i odpowiedni sen.

Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zostały rozplanowane pomieszczenia. Czy przestrzenie, w których będziemy przebywać na co dzień są dzięki temu jasne (na przykład wychodzą na południe)? Oraz gdzie znajdują się pomieszczenia sypialne. Te swobodnie mogą wychodzić na północ czy wschód.

Dopływowi naturalnego światła sprzyjają też duże okna.

Projekt sprzyjający samopoczuciu

  • Jak ciepły będzie ten dom? W jaki sposób ocieplono fundamenty (styropianem, który trzeba będzie wymienić za kilka lat, czy trwalszym i cieplejszym styrodurem?)
  • Jak jasny będzie ten dom? Oprócz lokalizacji względem stron świata, zdecydują o tym też mniejsze lub większe okna oraz wyższe stropy.
  • Jak przestrzenny będzie ten dom? Ile zajmą pokoje, a ile przestrzenie komunikacyjne typu korytarze? Dużo pokoi o niewielkiej powierzchni może rozczarować.
  • Jak wygodny będzie ten dom? Jaki będzie miał rozkład pomieszczeń? Jak szerokie będą korytarze i schody?

Przeczytaj też:

Ostrzegamy: komunikat w sprawie podmiotów podszywających się pod firmę Home Premium  >

Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy, iż bliżej nieokreślony podmiot podszywa się pod naszą firmę. Wykonuje on połączenia telefoniczne do nieznanych nam osób, oferując swoje produkty i usługi. Jednocześnie wskazuje naszą firmę – Home Premium – jako źródło pozyskania danych osobowych. Niniejszym informujemy, iż nie wykonujemy takich telefonów oraz nie przekazujemy żadnych danych osobowych firmom marketingowym.

Nasza firma kontaktuje się wyłącznie z klientami, którzy wyrazili na to zgodę. Kontakt z naszej strony przeważnie dotyczy zawarcia umowy lub przedstawienia oferty kupna nieruchomości. Nie prowadzimy nielegalnych i nieetycznych działań marketingowych.

Ponadto w naszej firmie został powołany Inspektor Ochrony Danych – Pan Maciej Kasperowicz (iod@homepremium.pl), który udzieli wszelkich odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania danych osobowych przez naszą firmę.

Z poważaniem,
Zespół Home Premium