Infrastruktura wokół domu ma znaczenie

Zorientujmy się, jak poważnie podszedł do niej deweloper. Czy zapewnił na przykład:

  • Dodatkowe zabezpieczenia osiedla, np. bramę wjazdową ze szlabanem,
  • Wygodną drogę wewnętrzną dla osiedla, którą swobodnie wyjedziemy rano do pracy,
  • Dostęp do koszy na śmieci,
  • Zagospodarowanie przestrzeni wspólnych, takich jak plac zabaw dla dzieci.

Rozmiar działki nie tylko na papierze

Jeśli chcemy zamienić mieszkanie w bloku na dom z (nawet niewielkim) ogródkiem, przyjrzyjmy się, jaka będzie realna powierzchnia ogrodu. Czy będziemy go musieli poświęcić na parkowanie samochodu? A także, czy będziemy mogli z ogrodu komfortowo korzystać, bez słuchania rozmów sąsiadów.

Ulokowanie domu lub mieszkania względem stron świata

Które decyduje o tym, jak jasne będą jego pomieszczenia w ciągu dnia.

Odpowiednie oświetlenie mieszkania w dzień wpływa pozytywnie na poziom naszej energii i odpowiedni sen.

Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zostały rozplanowane pomieszczenia. Czy przestrzenie, w których będziemy przebywać na co dzień są dzięki temu jasne (na przykład wychodzą na południe)? Oraz gdzie znajdują się pomieszczenia sypialne. Te swobodnie mogą wychodzić na północ czy wschód.

Dopływowi naturalnego światła sprzyjają też duże okna.

Projekt sprzyjający samopoczuciu

  • Jak ciepły będzie ten dom? W jaki sposób ocieplono fundamenty (styropianem, który trzeba będzie wymienić za kilka lat, czy trwalszym i cieplejszym styrodurem?)
  • Jak jasny będzie ten dom? Oprócz lokalizacji względem stron świata, zdecydują o tym też mniejsze lub większe okna oraz wyższe stropy.
  • Jak przestrzenny będzie ten dom? Ile zajmą pokoje, a ile przestrzenie komunikacyjne typu korytarze? Dużo pokoi o niewielkiej powierzchni może rozczarować.
  • Jak wygodny będzie ten dom? Jaki będzie miał rozkład pomieszczeń? Jak szerokie będą korytarze i schody?

Przeczytaj też:

Metr (kwadratowy) metrowi nie równy

Metr (kwadratowy) metrowi nie równy

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania Jednym z takich ułatwień jest pojęcie “ceny za metr kwadratowy”, stosowane często w ogłoszeniach i reklamach. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą dzięki niemu szybko ocenić, czy w ogóle stać je na zakupy w danym...

czytaj dalej
Misja specjalna: nowy dom

Misja specjalna: nowy dom

Nie taki diabeł straszny Oferta nowej pracy na drugim końcu miasta? Nowy członek rodziny? Takie nowiny mogą przyprawić o zawrót głowy. Podobnie jak myśl o nowym domu. Zwykle potrzeba nowego domu stopniowo dojrzewa w nas stopniowo. Na przykład, gdy coraz bardziej...

czytaj dalej

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów, nasze biuro działa w trybie zdalnym do dnia 13.04.2020 r.
Dalej funkcjonujemy w tych samych godzinach, jednak wszelkie sprawy uzgadniamy telefonicznie lub poprzez spotkania online.

Zapraszamy do kontaktu: tel. 666 666 109 lub mail: sprzedaz@homepremium.pl oraz zalecamy stosowanie się do wytycznych epidemiologicznych.