Internetu silna strona – i słaba

Większość ogłoszeń, na które trafimy, będzie w różnym stopniu nieaktualna. Ogłoszeniodawcy często zapominają uaktualniać informacje o tym, czy dom jest nadal w sprzedaży. Warto to wiedzieć, zanim zaczniemy dzwonić lub pisać w sprawie ogłoszeń, aby się nie rozczarować.

Wykorzystajmy ogłoszenia, by zrozumieć, jakie domy czy mieszkania są dostępne w zamian za określone pieniądze. Porównujmy je ze sobą. A w miarę możliwości najlepiej weryfikujmy obietnice, odwiedzając biura sprzedaży i budowy.

Pomocne może się także okazać zaangażowanie kompetentnej osoby, która jest doświadczona w tematach technicznych czy na przykład prawnych. Pamiętajmy, że skoro jesteśmy gotowi zainwestować kilkaset tysięcy złotych w dom lub mieszkanie, to nie oszczędzajmy kilku tysięcy w pomoc eksperta, który pomoże nam ocenić jakość oferty.

Wykorzystajmy siłę rekomendacji

Zapytajmy członków rodziny, przyjaciół znajomych, o to, co czuli i myśleli w różnych momentach, gdy szukali domu i go kupowali. I o to, z czego wynikały te emocje i przemyślenia.

Nadstawmy uszu i szukajmy spontanicznych i szczerych, jakby naturalnych, rekomendacji innych ludzi zarówno z branży mieszkaniowej, jak i spoza niej. Warto notować nazwy firm deweloperskich, o których mówi się dobrze. Nawet jeśli wyprzedała się bieżąca oferta, to może deweloper ma w planach kolejną inwestycję, na którą będziemy mogli zaczekać.

Zasięgnijmy opinii w Internecie (np. na grupach Facebookowych, forach, itd.) na temat różnych deweloperów. Pamiętajmy jednak, aby próbować w miarę możliwości odsiewać prawdziwe i wartościowe opinie od tych nieprawdziwych, nieaktualnych lub treści typowo reklamowych. Ostateczna weryfikacja internetowych opinii będzie jednak możliwa dopiero po bezpośrednim kontakcie z deweloperem i jego inwestycją.

Przeczytaj też:

Ostrzegamy: komunikat w sprawie podmiotów podszywających się pod firmę Home Premium  >

Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy, iż bliżej nieokreślony podmiot podszywa się pod naszą firmę. Wykonuje on połączenia telefoniczne do nieznanych nam osób, oferując swoje produkty i usługi. Jednocześnie wskazuje naszą firmę – Home Premium – jako źródło pozyskania danych osobowych. Niniejszym informujemy, iż nie wykonujemy takich telefonów oraz nie przekazujemy żadnych danych osobowych firmom marketingowym.

Nasza firma kontaktuje się wyłącznie z klientami, którzy wyrazili na to zgodę. Kontakt z naszej strony przeważnie dotyczy zawarcia umowy lub przedstawienia oferty kupna nieruchomości. Nie prowadzimy nielegalnych i nieetycznych działań marketingowych.

Ponadto w naszej firmie został powołany Inspektor Ochrony Danych – Pan Maciej Kasperowicz (iod@homepremium.pl), który udzieli wszelkich odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania danych osobowych przez naszą firmę.

Z poważaniem,
Zespół Home Premium